پرش لینک ها
تاریخ آیلتس دانشگاه آزاد

تاریخ آزمون آیلتس دانشگاه آزاد

از آزمون‌های معتبر در سطح بین‌المللی، آزمون آیلتس است. این آزمون در کشورهای مختلف و در مراکز متعددی ثبت‌نام و انجام می‌شود. در گذشته این آزمون به صورت حضوری بود که امروزه از آن حالت خارج شده و به صورت آنلاین برگزار می‌شود. دانشگاه آزاد نیز به عنوان یکی از مراکز برگزاری این آزمون بین‌المللی شناخته می‌شود که در تاریخ‌های مختلف و طبق تقویمی که ارائه می‌دهد اقدام به برگزاری آزمون IELTS می‌کند. اگر می‌خواهید از تاریخ آزمون آیلتس دانشگاه آزاد و جزئیات آن مطلع شوید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

آیلتس چیست؟

آزمون بین‌المللی آیلتس با همکاری دانشگاه کمبریج انگلستان در سطح جهانی برگزار می‌شود. در این آزمون مهارت افراد در چهار قسمت زبان انگلیسی سنجیده می‌شود. این چهار قسمت حوزه‌های نوشتاری، شنیداری، خواندنی و صحبت کردنی است. در حال حاضر این آزمون با شرایط خاصی به صورت آنلاین برگزار می‌شود. در هر قسمت فرد آزمون دهنده باید مهارت خود را محک زده و توانایی خود را به اثبات برساند. در پایان اگر فرد بتواند تمام قسمت‌ها را با موفقیت سپری کند، مدرک معتبری دریافت خواهد کرد که در سطح جهانی اعتبار دارد. برای تحصیل در برخی از رشته‌ها و زندگی در برخی از کشورها به عنوان فعال اقتصادی، نیاز به ارائه مدرک IELTS خواهید داشت.

 

محل‌های برگزاری آزمون آیلتس در ایران

در کشور ایران آزمون IELTS در مناطق و موسسه‌های مختلفی برگزار می‌شود. مرکز آیلتس تهران، موسسه عصر دین و دانش، موسسه فرهنگی هنری ایرسافام، موسسه‌ی پارسیان و… از جمله مراکز معتبر برگزاری آزمون آیلتس در ایران هستند. دانشگاه آزاد نیز یکی از مراکز معتبری است که اقدام به برگزاری آزمون IELTS می‌کند.

 

تاریخ آزمون آیلتس دانشگاه آزاد

 

تاریخ برگزاری آزمون IELTS

باتوجه به اینکه در سال‌های اخیر برگزاری آزمون آیلتس به صورت آنلاین و غیرحضوری شده است، مراکز مختلف در تاریخ‌های متفاوتی آزمون را برگزار می‌نمایند. به طور میانگین هفته‌ای یک مرتبه این آزمون در ایران برگزار می‌شود. البته با در نظر گرفتن اینکه موسسات مختلف این آزمون را برگزار می‌نمایند، در برخی از موارد به فاصله‌های یکی دو روزه نیز، شاهد برگزاری آزمون IELTS در ایران هستیم. اگر می‌خواهید از تاریخ برگزاری آزمون مطلع شوید، باید به مرکز اصلی که در آن ثبت نام کرده‌اید مراجعه نمایید.

 

تاریخ آزمون آیلتس دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد از جمله مراکزی است که این آزمون را در چند شهر ایران مانند تهران، تبریز، دزفول، اصفهان، همدان و کرمانشاه برگزار می‌کند. سالن‌های برگزاری آزمون آیلتس دانشگاه آزاد معمولا مجهز بوده و افراد برای آزمون دادن ان را مناسب می‌دانند. جهت اطلاع از تاریخ آزمون آیلتس دانشگاه آزاد و کسب اطلاعات بیشتر از نحوه ثبت نام و شرکت در آزمون بهتر است مستقیما با خود همان مرکز ارتباط بگیرید. آدرس و شماره تلفن این مرکز به شرح زیر است:

شماره تلفن: ۰۲۱۴۹۷۵۴۱۳۵- ۰۲۱۴۹۷۵۴۱۰۸

آدرس:  تهران- بلوار حصارک- دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات- طبقه هفتم پارکینگ طبقاتی- مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی

 

نتیجه

آزمون بین‌المللی آیلتس در مراکز مختلفی در ایران برگزار می‌شود. از جمله این مراکز دانشگاه آزاد است. جهت اطلاع از تاریخ آزمون آیلتس دانشگاه آزاد بهتر است با شماره تماس‌های ذکر شده در مقاله ارتباط گرفته تا از تاریخ دقیق آن اطلاع یابید.

یک دیدگاه بگذارید