پرش لینک ها
صدور ویزا کارت بانک سامان

صدور ویزا کارت بانک سامان

استفاده از ویزا کارت و مستر کارت در کشور ما به دلیل تحریم‌های گسترده مالی، با چالش‌های مختلفی مواجه است. این کارت‌ها به علت دارا بودن امکانات و ویژگی‌های مختلف، طرفداران زیادی در سراسر جهان دارند؛ اما آیا از طریق بانک‌های ایرانی می‌توان به ویزا کارت دسترسی پیدا کرد؟

ویزا کارت چیست؟

ماجرای ویزا در سال ۱۹۵۸ آغاز می‌شود، سالی که بانک آمریکا اولین برنامه کارت اعتباری مصرف کننده را برای مصرف کنندگان طبقه متوسط و تجار کوچک و متوسط در ایالات متحده راه اندازی کرد. دیری نگذشت که این شرکت رشد کرد. این شرکت در سال ۱۹۷۴ توسعه بین المللی پیدا کرد و کارت دبیت را در ۱۹۷۵ معرفی کرد.

دی هاک نام ویزا را ارائه کرد. وی آن را در بسیاری از فرهنگ ها و زبانها فوراً قابل تشخیص می‌دانست و پذیرش جهانی را برای آن پیشنهاد می‌کرد. امروزه ویزا مخفف Visa International Service Association است. ویزا در سال ۱۹۸۶ به شبکه PLUS ATM پیوست و به دارندگان کارت خود دسترسی آسان به پول نقد را ارائه داد.

ویزا کارت سامان

ویزا کارت به مجموعه‌‌ای از مزایای ارائه شده در کارت‌های خاصی که دارای نام ویزا هستند، اشاره می‌کند. ویزا دارای سه سطح مزایا است که با توجه به نوع کارت متفاوت است.
خلاصه ای از این مزایا شامل موارد زیر است:

  • ضمانت نامه طولانی مدت
  • سفر و کمک‌های اضطراری
  • خلاصه هزینه‌های پایان سال
  • دربان امضای ویزا
  • کمک جاده‌‌ای
  • معافیت خسارت ناشی از برخورد اجاره خودرو
  • مسئولیت کلاهبرداری
  • گزارش کارت گمشده/سرقت شده، جایگزینی اضطراری و پول نقد اضطراری
  • سرویس استعلام دارنده کارت

ویزا کارت نوعی کارت پرداخت است که از شبکه ویزا برای پردازش پرداخت ها استفاده می‌کند. ویزا علاوه بر کارت‌های اعتباری، مرزهای خود را برای ارائه کارت‌های نقدی، اعتباری و هدیه نیز گسترش داده است. می‌توانید کارت ویزا را از روی لوگوی ویزا روی کارت شناسایی کنید. ویزا با موسسات مالی همکاری می کند تا کارت های ویزا مخصوص بانک ارائه دهد.

مطالعه:‌ صدور ویزا کارت بانک تجارت

بانک سامان

این بانک فعالیت خود را به عنوان موسسه اعتباری در سپتامبر ۱۹۹۹ آغاز کرد. متعاقباً، در آگوست ۲۰۰۲، مجوز کامل بانکداری را دریافت کرد و نام خود را به بانک سامان تغییر داد. شرکت اعتباری سامان اقتصاد در ۲۳ سپتامبر ۱۹۹۹ با سرمایه ۱۱ میلیارد ریال ایران (۱. ۴ میلیون دلار آمریکا) تأسیس شد.

این بانک اولین شعبه خود را در ۲۲ نوامبر ۱۹۹۹ افتتاح کرد و در اولین سال فعالیت خود توانست ۵ درصد بازده خالص را به دست آورد. در سال ۲۰۰۲، سامان سومین موسسه مالی خصوصی در ایران پس از انقلاب بود که مجوز بانکداری دریافت کرد. در این زمان، سرمایه سهم به ۲۲۰ میلیارد ریال (۲۶ میلیون دلار آمریکا) افزایش یافت.

تا مه ۲۰۱۸، این بانک دارای ۱۷۴ شعبه در ایران (۸۱ شعبه در تهران و ۶۸ شعبه در سایر شهرها) بود.

در مارس ۲۰۰۷، بانک سامان دارای سرمایه مشارکت ۹۰۰ میلیارد ریال (۹۷ میلیون دلار آمریکا) بود. ۱۴۹ شعبه از آن در سراسر ایران فعالیت می‌کنند. بانک سامان همچنین اولین سرویس بانکداری اینترنتی را در ایران راه اندازی کرد و از آن زمان در خط مقدم توسعه و تقویت بانکداری الکترونیکی قرار داشت.

ویزا کارت بانک سامان

در بخش بانکی ایران، سامان به عنوان یک برند نوآور و پویا شناخته می‌شود. سامان پیشگام بانکداری الکترونیکی است، اساساً رویکرد خدمات به مشتریان را تغییر داده و دستاوردهای استثنایی را ثبت کرده است که آن را به عنوان یک برند منحصر به فرد می‌شناسند.

مطالعه: ورود مسترکارت به ایران

صدور ویزا کارت بانک سامان

متاسفانه علی رغم پیگیری‌های موجود بانکی، هیچ بانکی در ایران به دلیل وجود تحریم‌های مالی، قادر به ارائه ویزا کارت نیست. صدور ویزا کارت بانک سامان نیز ممکن نبوده و در واقع چنین چیزی وجود ندارد.

نتیجه

تحریم‌های مالی در ایران مانع از آن شده که بانک‌های ایرانی توانایی انتشار و صدور ویزا کارت را داشته باشند. بانک سامان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

یک دیدگاه بگذارید