پرش لینک ها
بلک لیست بایننس

چه کشورهایی در بلک لیست بایننس قرار دارند؟

Binance هزاران کاربر از کشورهایی که تحت تحریم‌های ایالات متحده قرار دارند را مسدود کرده است. کشورهایی که در بلک لیست بایننس قرار گرفته‌اند از دسترسی به خدمات این صرافی منع شده‌اند. 

بایننس چیست؟

بایننس یک صرافی معتبر متمرکز و غیر متمرکز ارزهای دیجیتال است که در سال ۲۰۱۷ توسط چانگ‌پنگ ژائو تاسیس شد و خیلی سریع توانست محبوبیت زیادی را در دنیای ارزهای دیجیتال کسب کند. برای ترید در این صرافی باید ارزدیجیتال در کیف پول بایننس داشته باشید که در واقع کاربران ایرانی با مراجعه به صرافی‌های ایرانی می‌توانند حساب خود را از طریق تتر، بیت‌کوین و… شارژ کنند و بعد به معامله بپردازند. (شما نمی‌توانید در این صرافی با دلار خرید و فروش انجام دهید و باید از دلار دیجیتال یا همان تتر استفاده کنید)

اگر از توکن خود این صرافی که BNB نامیده می‌شود استفاده کنید، کارمزد معامله تا ۲۵ درصد کاهش می‌یابد.

در حال حاضر، کاربران ایرانی و برخی از کشورهای دیگر در بلک لیست بایننس قرار دارند که برای ثبت‌نام باید از آی‌پی‌های کشورهای مجاز به فعالیت در این صرافی استفاده کنید.

black list بایننس

بلک لیست بایننس

Binance، دومین صرافی ارز رمزنگاری شده در جهان از لحاظ حجم مبادلات، خدمات خود را به ساکنان کشورهایی که تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارند، متوقف کرده است.

کاربران Binance از ایران، بلاروس، صربستان، بوسنی، میانمار و سایر کشورهایی که توسط ایالات متحده تحریم شده‌اند؛ بلافاصله پس از ارسال اخطار خاتمه خدمات، از دسترسی به صرافی منع شدند. جالب است بدانید که بایننس با اینکه دسترسی افراد و کشورهایی را که تحت تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل و دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده قرار دارند را مسدود می‌کند، اما مشتریان روسی تحت تأثیر این مسدودیت‌ها قرار نمی‌گیرند. (با خطرات بایننس بیشتر اشنا شوید.)

پیشنهاد مطالعه: بایننس یا بیتمکس؟

بسیاری از اهالی کشور زیمبابوه که می‌خواستند ارز رمزنگاری شده را در بایننس خرید و فروش کنند، در وضعیت دشواری قرار دارند؛ زیرا اکنون تعداد بسیار کمی از صرافی‌ها به آن‌ها امکان ثبت حساب‌های جدید را می‌دهد. تنظیم کنندگان مالی محلی در حال حاضر کار چندین سیستم عامل معاملاتی معروف مانند Golix را پیچیده کرده‌اند و ممنوعیت استفاده از ارز مجازی را در این کشورها اعمال کرده‌اند. بلافاصله پس از این کارها، تجارت به سیستم عامل‌های رسانه‌های اجتماعی مانند Whatsapp و … منتقل شد.

بلک لیست بایننس

ویلیام چوی از کارگزاران ارز رمزنگاری شده می‌گوید:

“در تلاش برای ایجاد یک معامله در بایننس، ناگهان متوجه شدم که دیگر نمی‌توانم در این سیستم عامل کار کنم. از کجا می‌توانم نشانه‌های Cardano (ADA) و Binance (BNB) را ذخیره کنم؟ این دارایی‌ها عملا توسط کیف پول پشتیبانی نمی‌شدند. “

قانون احیای دموکراتیک و اقتصادی زیمبابوه، که بر اساس آن این کشور طی بیست سال گذشته تحت تحریم بود، دائماً مورد بحث و مجادله قرار گرفته است. ایالات متحده استدلال می‌کند که این تحریم‌ها فقط برای افراد و سازمان‌هایی است که به تعهدات خود عمل نمی‌کنند.

یک کاربر بایننس می‌گوید:

“با دسترسی به صرافی بایننس و خدمات آن، شما تأیید می‌کنید که در هیچ یک از لیست‌های تحریم‌های تجاری یا اقتصادی مورد تأیید شورای امنیت سازمان ملل و دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده یا سایر بخش‌های مربوطه قرار ندارید. “

به عنوان یک قاعده، این تحریم‌ها دارایی‌های کشورهای خاص را مسدود می‌کند، انتقال مالی به افراد یا کشورها را محدود می‌کند و همچنین ارائه خدمات به افرادی که در لیست تحریم قرار دارند را به حالت تعلیق در می‌آورد.

پیشنهاد مطالعه: وام بایننس چیست؟

با این حال، ممنوعیت و قفل کامل در بورس اوراق بهادار کاربران زیمبابوه‌ای در لیست تحریم‌های ایالات متحده نیست. چنین ممنوعیت بنیادی از نظر بایننس هیچ پایه مشخصی ندارد. بلکه این مبادلات صرفاً منافع دولت آمریکا را تأمین می‌کند.

قابل ذکر است که بسیاری از کاربران بدون اطلاع قبلی از حسابشان قطع شده‌اند. 

نتیجه

کشورهای بسیاری در بلک لیست بایننس قرار دارند و بایننس خدمات خود را از کاربران این کشورها دریغ کرده است. این کشورها شامل ایران، بلاروس، صربستان، بوسنی، میانمار و سایر کشورهایی که توسط ایالات متحده تحریم شده‌اند، می‌باشد.

یک دیدگاه بگذارید