پرش لینک ها
دبیت کارت بانک سامان

دبیت کارت بانک سامان؛ مرگ تدریجی یک رؤیا؟!

احتمالاً عبارت «پول نقد پادشاه است» را شنیده‌اید و اگر تا به حال از پول نقد برای خرید استفاده کرده‌‌اید، می‌دانید که این عبارت تا حد زیادی درست است. پول نقد پادشاه است، اما این روزها واقعا نمی‌توانید از پول نقد برای خریدهای آنلاین استفاده کنید. این دقیقا همان زمانی است که داشتن یک دبیت کارت مفید است. پرداخت‌های غیرنقدی در جهان همچنان در حال افزایش است. در واقع، تا سال ۲۰۱۸، بیش از ۷۵ درصد از پرداخت‌ها از طریق کارت انجام شده است.

دبیت کارت چیست؟

دبیت کارت یک کارت فیزیکی کوچک است که به شما امکان می‌دهد با استفاده از پولی که به سختی به دست آورده‌‌اید خرید کنید. در واقع، دبیت کارت ترکیبی عالی بین کارت اعتباری و پول نقد است. اما گول نخورید در حالی که شبیه کارت اعتباری به نظر می‌رسد، هنگام خرید دقیقاً مانند پول نقد عمل می‌کند – به این معنی که پول مستقیماً از حساب جاری بانک شما خارج می‌شود و هنگامی که بودجه شما تمام شد، شانسی برای خرید نخواهید داشت.

استفاده از کارت برای پرداخت چیزی بسیار راحت‌تر از حمل پول نقد یا حتی نوشتن چک است. در واقع، بیش از ۵۵ درصد از تمام پرداخت‌های کارت در سال ۲۰۱۸ با دبیت کارت سنتی انجام شده است. چرا؟ زیرا پیگیری خریدهای خود و پایبندی به بودجه آسان‌تر است.

همه کارت‌های نقدی یکسان ایجاد نمی‌شوند. کارمزدهای دبیت کارت به بانکی که از آن استفاده می‌کنید و خدماتی که هنگام ثبت نام برای حساب جاری خود ارائه می‌دهند بستگی دارد.
اما با توجه به اینکه اکثر آمریکایی‌ها به جای پول نقد، با کارت پرداخت می‌کنند، بسیاری از بانک‌ها تصمیم گرفته‌‌اند این هزینه‌های احمقانه را کنار بگذارند! اما زمانی که برای باز کردن یک حساب جاری جدید می‌روید، فقط برای اطمینان از اینکه می‌دانید قرار است با چه چیزی مواجه شوید، به شما راهنمای آن را ارائه می‌دهند.

مزایای استفاده از debit card بی پایان است. ابتدا به شما یادآوری می‌کنیم که خرج کردن پول مبتنی بر رفتار است. به یاد داشته باشید – پول نقد پادشاه است! وقتی درد ترک پول از دستتان را احساس کنید، خیلی کمتر خرج خواهید کرد. در حالی که کارت نقدی دقیقاً پول نقد نیست، به همان اندازه نزدیک است زیرا هنوز پولی از جیب شما (یا حساب بانکی) خارج می‌شود.

هرچه خرید آسان‌تر باشد، بیشتر خرج می‌کنید. به همین دلیل مهم است که برای پول خود برنامه ریزی کنید و هر ماه یک بودجه تهیه کنید. وقتی بدانید چه مقدار پول در بانک دارید (و چه مقدار بودجه برای خرج کردن دارید)، با دقت بیشتری خرج خواهید کرد.

در اینجا چند مزیت استفاده از دبیت کارت وجود دارد:

  • شما به راحتی می توانید به یک بودجه پایبند باشید.
  • ردیابی هر گونه پولی که از طریق بانکداری آنلاین خرج شده است بسیار ساده تر است.
  • شما هرگز نباید نگران بدهکار شدن باشید.
  • شما مسئول عادات خرج کردن خود هستید.

پیشنهاد مطالعه دبیت کارت تلفن چیست

بانک سامان

این بانک از شهریور 1378 به عنوان موسسه اعتباری فعالیت خود را آغاز کرد و متعاقباً در مرداد 1381 مجوز کامل بانکداری دریافت و به بانک سامان تغییر نام داد. شرکت اعتباری سامان اقتصاد در 23 سپتامبر 1999 با سرمایه سهام 11 میلیارد ریال ایران (1.4 میلیون دلار آمریکا) تاسیس شد. اولین شعبه خود را در 22 نوامبر 1999 افتتاح کرد و توانست در اولین سال فعالیت خود به بازدهی 5 درصدی از حقوق صاحبان سهام دست یابد. در سال 2002، سامان سومین موسسه مالی خصوصی در ایران پس از انقلاب بود که مجوز بانکداری دریافت کرد. در این راستا، سرمایه سهام به 220 میلیارد ریال (26 میلیون دلار) افزایش یافت.

تا اردیبهشت 1397، این بانک دارای 174 شعبه در ایران (81 شعبه در تهران و 68 شعبه در سایر شهرها) بود.

در مارس 2007، بانک سامان دارای سرمایه پرداخت شده 900 میلیارد ریال (97 میلیون دلار) بود. 149 شعبه در سراسر ایران دارد. بانک سامان همچنین اولین سرویس بانکداری اینترنتی را در ایران راه اندازی کرد و از آن زمان پیشرو در گسترش و ارتقای بانکداری الکترونیک بوده است.

پیشنهاد مطالعه مسترکارت عزیزی بانک

دبیت کارت بانک سامان

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا در ایران و از طریق بانک سامان نیز می‌توان دبیت کارت دریافت کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در کشور ما به هیچ عنوان امکان دسترسی به دبیت کارت وجود ندارد و دبیت کارت بانک سامان عبارتی ناصحیح می‌باشد؛ زیرا نه تنها این بانک بلکه هیچ بانک دیگری در ایران دبیت کارت عرضه نمی‌کند.

نتیجه

دبیت کارت بانک سامان عبارتی غلط است و این نوع از کارت در کشور ما به شکل مستقیم از هیچ بانکی قابل دریافت نیست.

یک دیدگاه بگذارید