پرش لینک ها
صرافی غیرمتمرکز بایننس

صرافی بایننس متمرکز یا غیرمتمرکز است؟

همان‌طور که می‌دانید امروزه حجم وسیعی از معاملات ارزی به صورت آنلاین انجام می‌شوند و بیستر این خدمات بر عهده صرافی‌های متمرکز و غیر متمرکز است. صرافی بایننس یکی از صرافی‌های مشهور در چند سال اخیر است و حجم زیادی از معاملات کاربران را در سرتا سر دنیا پوشش می‌دهد. در این مقاله قصد داریم که در خصوص  صرافی غیرمتمرکز بایننس نکاتی را بیان کنیم.

بایننس چیست؟

اگر بخواهیم صرافی معتبر و مشهوری در زمینه ارزها و رمز ارزها نام ببریم، بی‌شک صرافی بایننس بهترنی انتخاب است. در واقع صرافی بایننس مخصوص رمز ارزها است  و امکان خرید و فروش و معامله آن‌ها را برای کاربران خود به دنبال دارد. این سیستم در سال 2017 در کشور چین متولد شد. اما سرعت رشد بسیار بالایی را در طی این‌ سال‌ها داشت و خیلی زود پیشرفت کرد و توانست لقب بزرگترین صرافی کریپتوکارنسی دنیا را به خود اختصاص دهد.

در حال حاضر بایننس کاربران ایرانی و برخی از کشورهای تحت تحریم را نیز تحریم کرده است. از این‌رو لازم است برای ثبت‌نام  از آی‌پی‌های کشورهای مجاز به فعالیت در این صرافی استفاده کنید.

صرافی غیر متمرکز چیست؟

صرافی‌های غیر متمرکز نسل جدید از صرافی‌ها هستند که برای حل مشکلات صرافی‌های متمرکز به وجود آمده‌اند. در واقع تمامی این صرافی‌ها محلی برای خرید و فروش ارز به صورت اینترنتی می‌باشند. در صرافی‌های مرکزیبه منظور سرویس‌دهی بهتر به کاربران از یک سرور قدرمتند استفاده می‌شود که اطلاعات کاربران در آن ذخیره می‌شود. اما این ویزگی برای برخی از تریدرها و فعالان دنیای ارز دیجیتال یک نقطه ضعف می‌باشد. اما صرافی غیرمتمرکز با حل کردن این مشکل و در پیش گرفتن غعالیت‌های خود بر خلاف غهالیت‌های صرافی متمرکز توانست محبوبیت بالاتری پیدا کند.

در واقع در این سرویس امکان انجام معامله مستقیم بین دوکاربر ممکن می‌باشد و به تریدرها اجازه داده می‌شود تا آزادانه به ذخیره یا معامله ارزهای دیجیتال خود بپردازند.

نکته دیگری که وجود داردآن است که صرافی غیرمتمرکز به عنوان یک شخص ثالث عمل نمی‌کند. این بدین منظور است که در این نوع صرافی شما مسئول نگه‌داری دسترسی‌های خود به کیف‌پول و صرافی هستید. همچنین بریا ورود به این سیستم نیازی به ارائه مدارک هویتی نداشته و می‌توانید با اتصال کیف پول خود به صرافی از خدمات ان بهره ببرید.

صرافی غیرمتمرکز binance

الان بخوانید!
بایننس یا بیتمکس: کدام یک بهتر است؟

آیا بایننس یک صرافی غیر متمرکز است؟

اما در این میان صرافی بایننس یک صرافی متمرکز است یا غیرمتمرکز؟ با بررسی این صرافی این نتجیه حاصل شد که صرافی بایننس ویژگی‌های لازم یک صرافی غیرمتمرکز را دارد. یعنی برای ورود به این صرافی لازم به ارائه مدارک هویتی نیست و کاربران می‌توانند به سهولت از آن استفاده کنند.

اما نکته‌ای که در این میان وجود دارد ان است که هیچ صرافی‌ای وجود ندارد که به طور کامل غیرمتمرکز باش و رفتار مشتریان خود را زیر نظر نداشته باشد. اما با این حال صرافی غیرمتمرکز بایننس با ارائه خدمات خود مشتریان مستقل زیادی را به خود اختصاص داده است.

آیا کاربران ایرانی می‌توانند از صرافی غیرمتمرکز بایننس استفاده کنند؟

کشور ایران کشوری است که همواره مورد تحریم واقع شده است. این تحریم‌ها در این مسئله نو استفاده از صرافی غیرمتمرکز بایننس نیز دخیل بوده‌اند. صرافی Binance بیشتر از یکسال است که دسترسی کاربران ایرانی، آمریکایی و… را به خود قطع کرده است. و از مشتریان سابق خود خواسته است تا اموال و دارایی‌های خود را قبل از این که بلوکه شوند از این صرافی بیرون کشند. اما اگر کاربران ایرانی قصد استفاده از این صرافی را داشته باشند؛ می‌توانند از طریق VPN (نرم‌افزارهای تغییر آی‌پی) و VPS (آی‌پی ثابت) اقدام کنند؛ ولی این کار نیازمند آگاهی و تجربه لازم است چرا که ممکن است خسارات بزرگی به همراه داشته باشد.

الان بخوانید!
بایننس یا کوینکس؟ معرفی کامل مزایا، معایب و ویژگی‌های این دو صرافی

صرافی غیرمتمرکز بایننس

نتیجه

همان‌طور که گفته شد صرافی غیرمتمرکز بایننس یکی از صرافی‌های مشهور و محبوب است که با توجه به تحریم‌ها حدود یک سال است که از ارده خدمات ه کاربران ایرانی معذور می‌باشد. در این مقاله در خصوص متمرکز بودن و یا نبودن این صرافی صحبت کردیم. امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید بوده باشد.

یک دیدگاه بگذارید