پرش لینک ها
مسترکارت انگلستان

مسترکارت انگلستان را بهتر بشناسید!

همان‌طور که می‌دانید، مسترکارت یکی از کارت‌های اعتباری است که در سرتاسر جهان مورد پذیرش قرار می‌گیرد. استفاده از مستر کارت در انگلستان بسیار شایع است. اما نحوه دریافت مستر کارت انگلستان کمی خاص است. به عبارتی شما می‌‌توانید هم از داخل انگلستان و هم از بانک‌های دارای شعبه در انگلستان در خارج کشور اقدام کنید. البته وجود تحریم‌ها ممکن است مسیر را برای اخذ مستر کارت انگلستان دشوار کند. از این‌رو در این مقاله همراه ما باشید تا در این باره اطلاعاتی را بیان کنیم.

مسترکارت چیست؟

همان‌طور که گفته شد، مسترکارت از جمله کارت‌های اعتباری معتبر در سرتاسر جهان است. این کارت با داشتن بیش از ۱۴۰ شعبه نمایندگی در کشور و دارا بودن ۳٬۰۰۰٬۰۰۰ دستگاه پایانه جایگاه خوبی در مبادلات مالی دارد. البته این نمونه کارت برای کاربران خود دارای مزایی است که استفاده از آن را دو چندان کرده است. از جمله مزایای این کارت می‌توان به کارمزدهای ناچیز، دریافت صورت حساب روزانه و رایگان، نقد کردن وجوه از دستگاه‌های خودپرداز و… اشاره کرد.

پیشنهاد مطالعه مسترکارت عزیزی بانک

مسترکارت انگلستان چیست؟

زندگی در انگلستان و یا پرداخت‌های حضوضری و غیر حضوری در این مکان نیازمند داشتن مستر کارت انگلستان است. در واقع مسترکارت انگلستان کارت اعتباری بین المللی برای انجام تراکنش‌های اینترنتی و حضوری است. با استفاده از این کارت پرداخت‌های گوناگون مانند پرداخت شهریه دانشگاهی، پرداخت هزینه شرکت در آزمون، خرید بلیط هواپیما و… را می‌توان انجام داد. با تقاضای زیاد از این نوع مسترکارت، امروزه در کشور انگلستان، بانک‌ها و موسسات اعتباری مختلفی اقدام به صدور مستر کارت کرده‌اند.

از تعاریف بالا متوجه شدید که یکی از شرایط مهاجرت افراد به انگلستان آن است که مسترکارت آن کشور را داشته باشند. توجه داشته باشید که مستر کارت‌های انگلستان توسط بانک‌های اسن کشور و در قالب 3 فرم کارت‌های اعتباری استاندارد، مستر کارت جهانی و مستر کارت نخبه جهانی صدور می‌گردد.

مسترکارت انگلستان

نحوه اخذ مسترکارت انگلستان

اخذ مسترکارت انگلستان شرایط مخصوص به خود را دارد. به عبارتی برای دریافت مستر کارت انگلستان لازم است در این کشور حساب داشته باشید. اما افتتاح حساب در این کشور و یا  دریافت کارت نقدی یا کارت اعتباری از حساب خود ممکن است برای شما دشوار و تا ماه‌ها به طول بینجامد. همچنین بانک‌های انگلستان برای افرادی که سابقه اعتباری در انگلیس ندارند، محتاط‌تر عمل می‌کنند. البته توجه داشته باشید که اگر شما مجوز اقامت در این کشور را داشته باشید و یا شاغل باشید برای دریافت این کارت راحت‌تر خواهید بود.

همچنین توجه داشته باشید، برای اخذ مسترکارت انگلستان شما باید اقامت انگلستان خود را نشان و آدرس آن را ارائه دهید. برای این کار شما به قبوض آب و برق (گاز، تلفن، برق و غیره) یا قرارداد اجاره نیاز خواهید داشت.

پس با توجه به مطالب بالا می‌توان اینطور نتیجه گرفت که شما برای اخذ مسترکارت انگلستان نیاز است شرایط زیر را داشته باشید:

  • داشتن اقامت انگلستان
  • آدرس محل اقامت
  • ایجاد حساب در بانک‌های دارای شعبه در انگلستان
  • شماره مالیاتی
  • گذرنامه و مدارک شناسائی
  • گواهینامه و اجاره نامه

به عنوان متقاضی مسترکارت انگلستان توجه داشته باشید که قادر هستید هم به صورت آنلاین و هم مراجعه حضوری به بانک انگلیسی این کارت را دریافت کنید. اما، متقاضیان ایرانی مستر کارت انگلستان به دلیل تحریم‌های موجود می‌توانند از طریق بانک‌ها و شرکت‌های واسطه برای گرفتن این کارت اقدام کنند.

پیشنهاد مطالعه ویزا کارت بانک گردشگری

نتیجه

همان‌طور که گفته شد، مسترکارت یکی از کارت‌های اعتباری پراستفاده در زمینه بین المللی است که محبوبیت زیادی دارد. مسترکارت انگلستان نمونه‌ی دیگری از این کارت است که در کشور انگلستان رواج زیادی دارد و از آن برای خرید از فروشگاه‌ها، رزرو هتل، پرداخت شهریه دانشگاه و… استفاده می‌شود. در مقاله بالا در خصوص این کارت و نحوه اخذ آن صحبت شده است. امیدواریم استفاده از آن برای شما مفید واقع شود.

یک دیدگاه بگذارید