پرش لینک ها
هاست رایگان ویندوز

معرفی 3 هاست رایگان ویندوز

هاست ویندوز میزبان وب سایتی است که از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کند. از آنجا که رایج‌ترین گزینه‌های برنامه میزبانی وب بر روی لینوکس کار می‌کنند، معمولاً می توانید فرض کنید هر زمان که یک شرکت میزبانی وب نوع هاستینگش را مشخص نکند، این میزبانی مربوط به لینوکس است. اگر به دنبال هاست رایگان برای ویندوز هستید و میان هاست‌های مختلف و ویژگی‌های آن‌ها سردرگم شده‌اید؛ با ما همراه باشید.

سرور میزبانی ویندوز برای چه کسانی مناسب است؟

  • مشاغلی که برنامه‌های مبتنی بر ویندوز را اجرا می‌کنند
  • وب سایت‌هایی که با کد ASP.NET یا کد مخصوص ویندوز ساخته شده‌اند
  • برنامه‌های وب که به کد و خدمات ویندوز نیاز دارند
  • افرادی که با استفاده از سیستم عامل ویندوز راحت هستند و تغییر به سیستم عامل لینوکس برای آن‌ها دشوار است

هاست رایگان ویندوز

تفاوت بین میزبانی مبتنی بر ویندوز و میزبانی مبتنی بر لینوکس

لینوکس یکی از محبوب‌ترین سیستم عامل‌ها برای سرورهای وب است و از آنجایی که محبوبیت بیشتری دارد، دارای ویژگی‌های بسیار بیشتری است که طراحان وب انتظار دارند. اگر از ویژگی‌های خاص ویندوز در سرور خود مانند برنامه‌های کاربردی استفاده نمی‌کنید، لینوکس گزینه مورد نظر است.

اگر از ASP Classic ،ASP.NET ،MSSQL (Microsoft SQL Server) ،MS Access (Microsoft Access) ،Visual Basic Development ،C#و Remote Desktop استفاده می‌کنید، به یک برنامه میزبانی ویندوز نیاز دارید.

در حال حاضر، سرورهای اختصاصی ویندوز حتی می توانند از برنامه‌های اضافی پشتیبانی کنند. با این حال، به خاطر داشته باشید که برای نصب نرم افزار بر روی سرورهای اختصاصی ویندوز، به طور بالقوه به مجوز نیز احتیاج خواهید داشت و این موارد شامل Microsoft Exchange و Microsoft SharePoint است. این جا دقیقا همان جایی است که خدمات میزبانی ویندوز می‌تواند مفید باشد.

زیبایی لینوکس بدیهی است؛ زیرا منبع باز است و کاملاً رایگان است. این سیستم عامل، استاندارد صنعت باقی مانده است و یکی از رایج‌ترین سیستم عامل‌ها در زمان نگارش این متن است. به عنوان یک سیستم عامل منبع باز، در اصل می‌توانید تقریباً هر کاری را روی آن انجام دهید. وقتی صحبت از برنامه‌های خاصی می‌شود که نیاز به سرور مبتنی بر لینوکس دارد، به یاد SSH ها و اسکریپت‌ها و برنامه‌هایی که به ماژول های‌خاص Apache نیاز دارند، می‌افتیم.

مطالعه کنید: هاست رایگان directadmin

مزایای انتخاب میزبانی وب مبتنی بر ویندوز

1. پشتیبانی ASP.NET
2. RDP برای VPS/Dedicated به شما امکان می‌دهد تا تقریباً یک رایانه ابری داشته باشید
3. استفاده از سرور به عنوان RDP به شما امکان می‌دهد هر نرم افزاری را که می‌خواهید نصب کنید
4. پشتیبانی از پایگاه داده MSSQL
5. قابلیت ایجاد سرور ایمیل با Microsoft Exchange
6. پشتیبانی بومی Plesk

هاست رایگان ویندوز

3 هاست رایگان ویندوز

  1. هاست پارس راد: دارای 50 مگابایت فضای ماهانه
  2. هاست سافت سیس: دارای یک گیگابایت فضا
  3. هاست hosting charges: دارای یک گیگابایت فضای 60 روزه

مطالعه کنید: هاست لایت اسپید

نتیجه

لینوکس و ویندوز دو نوع سیستم عامل متفاوت هستند. لینوکس محبوب ترین سیستم عامل برای سرورهای وب است. از آنجا که میزبانی مبتنی بر لینوکس محبوبیت بیشتری دارد، امکانات بیشتری را نیز برای کاربران فراهم می‌کند. اما اگر وب سایتی دارید که به صورت خاص نیازمند ویندوز است، باید از هاست رایگان ویندوز استفاده کنید. این هاست‌ها به خصوص برای کسانی که با ASP.NET کار می‌کنند، بسیار کارآمد هستند.

یک دیدگاه بگذارید