پرش لینک ها
ویزا کارت بانک گردشگری

ویزا کارت بانک گردشگری، شایعه یا واقعیت!؟

آیا شما هم درباره‌ی ویزا کارت شنیده‌اید و قصد دارید از مزایا و خدمات آن استفاده کنید؟ تبلیغاتی را مبنی بر ارائه‌ی ویزا کارت توسط بانک‌ها شنیده‌اید و نمی‌دانید که به کدام یک از آن‌ها اطمینان کنید؟ پس با این مقاله همراه باشید.

ویزا کارت چیست؟

به زبان ساده، ویزا یک شبکه پرداخت است. وقتی چیزی می‌خرید، ویزا پرداخت را از بانک شما به تاجر پردازش می‌کند تا تاجر پول دریافت کند. این تا زمانی اتفاق می‌افتد که پرداخت الکترونیکی (و نه نقدی) انجام می‌دهید، صرف نظر از اینکه شخصاً خرید می‌کنید، لپ‌تاپ، تبلت یا موبایل.

امریکن اکسپرس و دیسکاور نیز شبکه‌های پرداخت هستند، اما ویزا و مسترکارت بدون شک بیشترین پذیرش را دارند.

ویزا کارت مانند پول نقد یا چک شخصی عمل می‌کند و امکان برداشت وجه نقد از دستگاه‌های خودپرداز با برند VISA را فراهم می‌کند و پرداخت کالاها و خدمات را در مکان‌های تجاری دارای مارک VISA از طریق پایانه‌های نقطه فروش تسهیل می‌کند. همچنین می‌توان از آن در اینترنت برای خرید و پرداخت آنلاین استفاده کرد.

کار ویزا در سال ۱۹۵۸ زمانی که بانک آمریکا کارت اعتباری BankAmericard® را راه اندازی کرد، آغاز شد. این اولین برنامه کارت اعتباری مصرف کننده بود و موفقیت بزرگی را برای شرکت به ارمغان آورد و در سال ۱۹۷۴ فعالیت‌های خود را در سطح بین المللی گسترش داد. در سال ۱۹۷۶، BankAmericard به Visa تبدیل شد – نامی که در همه زبان‌ها یکسان بود.

ویزا همچنان به رشد خود ادامه داد، زیرا کسب و کارهای منطقه‌‌ای در سراسر جهان در سال ۲۰۰۷ در Visa, Inc. ادغام شدند.

امروزه، ویزا در بیش از ۲۰۰ کشور و منطقه فعالیت می‌کند، با این مأموریت که «بهترین راه برای پرداخت برای همه و در همه جا باشد.»

الان بخوانید!
آیا بانک ملی ویزا کارت ارائه می‌ دهد؟

ویزا به‌عنوان بزرگ‌ترین شبکه پرداخت، تنها در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹، حجم کل پرداخت ۲.۱ تریلیون دلاری را در ۴۳.۲ میلیارد تراکنش پردازش کرد. این غول شبکه پرداخت همچنین تخمین می‌زند که تا پایان سال ۲۰۲۰ تعداد کارت‌های بدون تماس آن در ایالات متحده سه برابر شده و به ۳۰۰ میلیون خواهد رسید. البته، کسانی که در حال خرید کارت اعتباری هستند، اغلب کارتی را ترجیح می‌دهند که به طور گسترده پذیرفته شده باشد. هرچه ویزا بر صنعت شبکه پرداخت جهانی تسلط داشته باشد، مشتریان و بازرگانان جدید بیشتری را جذب می‌کند.

با وجود محبوبیت ویزا، اغلب در مورد نقش ویزا کارت در مورد مزایای کارت اعتباری سردرگمی وجود دارد. برخلاف American Express و Discover، ویزا کارت اعتباری صادر نمی‌کند. در عوض، کارت‌های اعتباری توسط بانک‌هایی مانند چیس، کپیتال وان و ولز فارگو صادر می‌شوند. این نقش صادرکننده – به جای شبکه پرداخت – تعیین کننده شرایط استقراض مانند نرخ بهره و کارمزد و مدیریت برنامه‌های پاداش و مزایای کارت اعتباری است.

مفهوم این امر برای مصرف کنندگان این است که اگرچه بسیاری از کارت‌های اعتباری دارای لوگوی ویزا هستند، اما مزایا و شرایط بسیار متفاوتی دارند که توسط صادرکننده تعیین شده است.

بانک گردشگری

بانک گردشگری یکی از بانک‌های ایران است که درسال 1389 فعالیت خود را شروع کرده و مانند سایر بانک‌ها فعالیت می‌کند. تنها تفاوت این بانک در توجه بیشتر آن به حوزه‌ی گردشگری است. این بانک در سال 2020 توسط ایالات متحده تحریم شد. این بانک انواع مختلفی از کارت‌های اعتباری نظیر گردش کارت، بن کارت، کارت سفر، کارت مجازی، هدیه کارت، سایبر کارت و… را عرضه می‌کند.

الان بخوانید!
صدور ویزا کارت بانک سامان

ویزا کارت بانک گردشگری

همان طور که می‌دانید ویزا کارت یک سیستم پرداخت بین المللی است. در کشور ما به علت تحریم‌های گسترده‌ی بانکی امکان دسترسی به این سیستم پرداخت به صورت مستقیم وجود ندارد. هیچ بانکی در ایران این کارت را عرضه نکرده و دسترسی به آن در کشور ما تنها از طریق شرکت‌های واسط ممکن است. ویزا کارت بانک گردشگری نیز عبارتی غلط می‌باشد؛‌ زیرا همان طور که بیان کردیم هیچ بانکی در کشور ما این خدمت را عرضه نمی‌کند و قابل دسترسی نیست.

نتیجه

بانک گردشگری به عنوان یکی از بانک‌های تحت نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، امکان عرضه‌ی خدمات ویزا کارت را ندارد. این کارت در کشور ما تنها از طریق شرکت‌های واسط در دسترس بوده و نمی‌توان از بانک‌های داخلی آن را تهیه کرد.

یک دیدگاه بگذارید