پرش لینک ها
آموزش آیلتس تضمینی

آموزش آیلتس تضمینی

شرکت در ازمون آیلتس نیازمند صرف وقت برای تمرین و افزایش توانایی‌ها است. از جمله راه‌های مناسب برای این کار شرکت در دوره‌های آموزش آیلتس تضمینی می‌باشد.

آیلتس چیست؟

سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) برای کمک به شما در کار، تحصیل یا مهاجرت به کشوری طراحی شده است که زبان مادری آن انگلیسی است. این کشورها شامل کشورهایی مانند استرالیا، کانادا، نیوزلند، انگلستان و ایالات متحده هستند.

توانایی شما برای گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت به زبان انگلیسی در طول آزمون ارزیابی می‌شود. IELTS در مقیاس 1-9 درجه بندی می‌شود. این آزمون به طور مشترک متعلق به شورای بریتانیا، IDP: IELTS Australia و Cambridge Assessment English است.

آموزش آیلتس تضمینی

چرا باید مدرک آیلتس گرفت؟

اگر به دنبال کار، زندگی یا تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان هستید، باید بتوانید سطح بالایی از توانایی زبان انگلیسی خود را به دیگران نشان دهید. زبان انگلیسی با 379 میلیون نفر سخنگو در سراسر جهان سومین زبان رایج در جهان است.

توانایی برقراری ارتباط به زبان مادری کشوری که می‌خواهید در آن کار یا تحصیل کنید، مزایای زیادی دارد. همچنین برای فرصت‌های شغلی و یکی شدن با جامعه ضروری است.

آیلتس محبوب‌ترین آزمون برای افرادی است که قصد مهاجرت به استرالیا، کانادا، نیوزلند و انگلستان را دارند. بیش از 11000 کارفرما، دانشگاه، مدرسه و نهاد مهاجرت از جمله 3400 موسسه در ایالات متحده آن را در سطح جهانی به رسمیت شناخته‌اند.

مقیاس نمره دهی آیلتس

نمره  سطح مهارت شرح 
9 کاربر متخصص شرکت کننده در آزمون تسلط کامل بر زبان دارد. استفاده او از انگلیسی مناسب، دقیق و روان است و درک کاملی را نشان می‌دهد.
8 کاربر بسیار خوب امتحان کننده تسلط کاملی بر زبان دارد و فقط گاهی اوقات نادرستی‌های غیر سیستماتیک و استفاده نامناسب دارد. آنها ممکن است برخی موارد را در موقعیت های ناآشنا اشتباه درک کنند. آنها استدلال های پیچیده و مفصل را به خوبی اداره می‌کنند.
7 کاربر خوب شرکت کننده در آزمون تسلط عملیاتی بر زبان دارد، هر چند با نادرستی‌های گاه و بیگاه، استفاده نامناسب و سوء تفاهم در برخی شرایط همراه است. آنها به طور کلی از زبان پیچیده به خوبی استفاده می‌کنند و استدلال دقیق را درک می‌کنند.
6 کاربر شایسته شرکت کننده در آزمون با وجود برخی نادرستی ها‌، استفاده نامناسب و سوء تفاهم، تسلط موثری بر زبان دارد. آن‌ها می‌توانند از زبان نسبتاً پیچیده‌ای استفاده کنند و آن را بفهمند.
5 کاربر مناسب شرکت کننده در آزمون تسلط نسبی به زبان دارد و در بیشتر مواقع با معنی کلی کنار می‌آید، اگرچه به احتمال زیاد اشتباهات زیادی مرتکب می‌شوند. آنها باید بتوانند ارتباطات اساسی را در زمینه خود مدیریت کنند.
4 کاربر محدود صلاحیت اولیه شرکت کننده در آزمون محدود به موقعیت‌های آشنا است. آنها اغلب در درک و بیان مشکل نشان می‌دهند. آنها قادر به استفاده از زبان پیچیده نیستند.
3 کاربر بسیار محدود است شرکت کننده در آزمون فقط در شرایط بسیار آشنا معنی عمومی را منتقل می‌کند و می‌فهمد. خرابی های مکرر در ارتباطات وجود دارد.
2 کاربر مبتدی شرکت کننده در آزمون در زبان انگلیسی گفتاری و نوشتاری مشکل زیادی دارد.
1 غیر کاربر شرکت کننده در آزمون به جز چند کلمه جداگانه توانایی استفاده از زبان را ندارد.
0 امتحان نکرده شرکت کننده در آزمون به سوالات پاسخ نداده است.

آیلتس تضمینی

آموزش آیلتس تضمینی

سایت‌ها، موسسات و مراکز بسیاری خدمات آموزش آیلتس تضمینی را ارائه می‌دهند. این موسسات سطح مورد نیاز شما از میان مقیاس‌های آیلتس را پرسیده و سپس به شما کمک می‌کنند در یک مدت زمان مشخص (به عنوان مثال، سه الی شش ماه) بتوانید به مقیاس مورد نظرتان برسید. اغلب این موسسات در ابتدا مبلغی را از شما دریافت می‌کنند و سپس تضمین می‌دهند که در پایان دوره شما توانایی رسیدن به یک مقیاس مشخص را داشته باشید. چنان چه شما نتوانید به نمره‌ی مورد نظر برسید، برخی از این موسسات طبق قرارداد تمام یا بخشی از هزینه‌ی تحویل داده شده را پس می‌دهند.

اصول آموزش آیلتس تضمینی

  • آزمون تعیین سطح: در ابتدا باید مشخص شود که توانایی شما در زبان انگلیسی بر اساس سیستم CEFR در چه سطحی است. بر این اساس توانایی شما به یکی از سطوح A1-A2-B1-B2-C1-C2 محدود خواهد شد.
  • مشاوره: در این مرحله به شما راهکارهای لازم برای کسب نمره مورد نظرتان ارائه می‌شود.
  • ارائه‌ی برنامه: هر فرد برای رسیدن به نمره آیلتس مورد نظرش نیاز دارد که یک برنامه عملیاتی تضمینی داشته باشد.
  • ارائه‌ی ابزارها: موسسه یا مرکز مورد نظر باید تمام منابع و امکانات لازم برای کسب نمره را برای شما فراهم کند.
  • برگزاری کلاس و دوره: بسیاری از موسسات و مراکز معلمینی را به صورت خصوصی یا عمومی برای دانشجویانشان در اختیار می‌گیرند تا به آن‌ها در کسب نمره کمک کنند.
  • سنجش و آزمون: تضمین‌کننده‌ی نمره‌ی آیلتس باید آزمون‌های متعددی مشابه با آزمون اصلی از دانشجویان بگیرد تا بتواند به طور مداوم آن‌ها را ارزیابی کند.
  • بررسی نقاط قوت و ضعف: آموزش آیلتس تضمینی باید نقاط ضعف و قوت فرد را بر اساس آزمون‌هایش شناسایی کرده و به او در اصلاح و ترمیم نقاط ضعف کمک برساند.
  • آمادگی نهایی: مرکز مورد نظر باید در نهایت تمام موارد را در اختیار فرد قرار داده و او را به طور کامل برای کسب نمره مورد نظرش آماده کند.

آیلتس 8 تضمینی

نتیجه

برای شرکت در آزمون بین‌المللی آیلتس نیاز است که مطالعه و تمرین پیوسته داشته باشید. یکی از راه‌های افزایش توانایی‌ها، استفاده از آموزش آیلتس تضمینی است که توسط موسسات و مراکز مختلفی ارائه شده و به شما کمک می‌کند در یک بازه‌ی کوتاه به سطح مطلوبتان برسید.

یک دیدگاه بگذارید