پرش لینک ها
ویزا کارت بانک ملی

آیا بانک ملی ویزا کارت ارائه می‌ دهد؟

استفاده از ویزا کارت به عنوان یک کارت بانکی بین‌المللی در کشور ما مقدور نیست؛ زیرا تحریم‌های مالی علیه ایران مانع از ورود این کمپانی به کشور ما شده است. اما آیا می‌توان در ایران به ویزا کارت دسترسی پیدا کرد؟‌ اگر بخواهیم برای خریدهای بین‌المللی‌مان ویزا کارت تهیه کنیم، چه کاری باید انجام دهیم؟ برای پاسخ به این سوال‌ها با ما همراه شوید.

ویزا کارت چیست؟

ویزا برترین برند کارت‌های پرداخت الکترونیکی در جهان است. بیش از یک میلیارد کارت ویزا در جهان در گردش است.

دو نوع اصلی کارت‌های پرداخت الکترونیکی، کارت‌های اعتباری و کارت‌های بدهی هستند. یک کارت اعتباری به دارنده خود این امکان را می‌دهد تا از طریق خط اعتباری (نوعی وام) که توسط یک موسسه مالی، معمولاً یک بانک صادر شده است، خرید کند. کارت بدهی (که به عنوان چک نیز شناخته می‌شود) به سادگی به دارنده آن اجازه می‌دهد تا به وجوه نقدی موجود در حساب جاری خود دسترسی داشته باشد. در حالی که کارت اعتباری به دارنده کارت اجازه می‌دهد مبلغ خرید را به صورت اقساط ماهانه به بانک بازپرداخت کند، کارت‌های نقدی مستلزم پرداخت کامل خرید در زمان فروش است.
ویزا کارت بانک ملی
ویزا با نام تجاری Visa International Service Association، شرکتی متعلق به حدود ۲۰۰۰۰ بانک عضو است که مجوز صدور کارت ویزا تحت نام خود را دارند (به عنوان مثال، ویزای بانک آمریکا یا ویزای ولز فارگو). ویزای بین المللی خود کارت صادر نمی‌کند و به دارندگان کارت اعتباری نمی‌دهد. در عوض، هر بانک عضو کارت‌ها را صادر می‌کند و شرایط توافق نامه خود را (مانند هزینه سالانه استفاده از کارت، نرخ بهره که برای مانده اعتبارات باقی مانده و جریمه‌های دیر پرداخت) با دارندگان کارت تعیین می‌کند.

مطالعه:‌ جایگزین مستر کارت

بانک‌های عضو همچنین مسئول تماس با تجار و درخواست آنها برای پذیرش کارت ویزا و ارائه پشتیبانی فنی لازم برای این تجار برای انجام معاملات خرید ویزا هستند. بانک‌هایی که کارت ویزا صادر می‌کنند، برای دارندگان کارت با یکدیگر رقابت می‌کنند، اما همه آنها نیاز به همکاری دارند تا تجار شرکت کننده بتوانند کارت ویزای صادره از هر بانکی را بگیرند.

نقش اصلی ویزا کارت این است که به عنوان قطب بین دارندگان کارت و تجار عمل کند. ویزا این کار را با حفظ شبکه پرداخت الکترونیکی گسترده و شبانه روزی انجام می‌دهد که از طریق آن خریدها پردازش می‌شوند. ویزای بین المللی همچنین مسئول افزایش نام تجاری خود از طریق بازاریابی، موافقت نامه‌های حمایتی و سایر فعالیت‌ها است. به نوبه خود، ویزا بیشتر پول خود را با اخذ کارمزد بانک‌های عضو خود به دست می‌آورد.

از زمانی که نام ویزا بیش از سه دهه پیش به جهان معرفی شد، این شرکت رشد فوق العاده‌‌ای داشته و از فناوری‌های نوظهور برای افزایش کارایی، راحتی و قابلیت اطمینان خدمات خود استفاده کرده است. در طول تاریخ خود، ویزا از نظر شناخته شدن نام تجاری و صورتحساب‌های جهانی از رقبای اصلی خود از جمله MasterCard، American Express و Discover پیشی گرفته است.
ویزا کارت بانک ملی
یکی از بزرگترین موفقیت‌های ویزا در تبلیغ نام تجاری آن در سال ۱۹۸۶ بود، زمانی که این شرکت به عنوان حامی رسمی کارت اعتباری بازی‌های المپیک شناخته شد. بر اساس این توافقنامه، ویزا در ازای تنها کارت اعتباری یا نقدی که برای خرید بلیط، کالای سوغاتی و سایر اقلام فروخته شده در رویدادهای المپیک پذیرفته شده است، هزینه حمایتی قابل توجهی را پرداخت می‌کند. ویزا همچنین تنها کارت پذیرفته شده توسط دستگاههای خودپرداز (ATM) در مجموعه المپیک و دیگر مکانهای رسمی المپیک است. علاوه بر این، ویزا تنها شرکت کارت اعتباری است که می‌تواند آگهی یا نمایش آرم خود را در بازی‌ها داشته باشد. این توافقنامه انحصاری، که برای ادامه بازیهای المپیک ۲۰۱۲ برنامه ریزی شده بود، در افزایش آگاهی عمومی بین المللی از نام تجاری ویزا بسیار موفق عمل کرد.

مطالعه:‌ ورود مسترکارت به ایران

ویزا کارت بانک ملی

در ایران هیچ بانکی به شکل قانونی ویزا کارت ارائه نمی‌دهد. ویزا کارت بانک ملی نیز اصطلاحی غلط است؛ زیرا این بانک به هیچ عنوان عملیات صدور ویزا کارت را انجام نمی‌دهد.

نحوه تهیه ویزا کارت در ایران

برای تهیه‌ی ویزا کارت در ایران باید به سراغ سایت‌ها و شرکت‌هایی بروید که این عملیات را برای شما انجام می‌دهند. این شرکت‌های واسط با استفاده از رابط‌هایی که در یک کشور خارجی دارند، برای شما ویزا کارت تهیه می‌کنند. عموما تهیه‌ی ویزا کارت با نام سخت‌تر بوده و مراحل دسترسی به آن طولانی‌تر است.

مطالعه: ویزا کارت تاجیکستان

سوالات متداول

آیا بانک ملی ویزا کارت ارائه می‌دهد؟

خیر. همان طور که بیان شد، کارت ویزا توسط این بانک ارائه نمی‌شود.

نتیجه

برای دسترسی به ویزا کارت در ایران باید به سراغ سایت‌ها و شرکت‌های واسط بروید و این کار توسط هیچ مرجع رسمی در ایران انجام نمی‌شود.

یک دیدگاه بگذارید