پرش لینک ها
شماره کارت پی پال

شماره کارت پی پال چیست؟

پی پال چیست؟

پی پال پادشاه پرداخت دیجیتال است. بیش از ۳۶۰ میلیون کاربر فعال در بیش از ۲۰۰ کشور جهان دارد و تنها در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ چهار میلیارد تراکنش پرداخت را تسهیل کرده است. از سال ۱۹۹۸، پی پال راه‌های جایگزینی را برای خرید و ارسال و دریافت پول به صورت آنلاین در اختیار مصرف کنندگان قرار داده است. PayPal به شما امکان می‌دهد به‌جای کارت اعتباری، هزینه‌ها را با حساب بانکی به‌صورت آنلاین پرداخت کنید و اطلاعات پرداخت خود را از دید بازرگانان پنهان نگه می‌دارد. همچنین ارسال پول را آسان و در بیشتر موارد رایگان می‌کند. پی پال اساساً چک‌ها و خدمات پرهزینه انتقال سیمی را منسوخ کرده است.

پی پال یک سیستم پرداخت آنلاین است که پرداخت آنلاین برای چیزها و ارسال و دریافت پول را امن و مطمئن می‌کند. وقتی حساب بانکی، کارت اعتباری یا کارت نقدی خود را به حساب PayPal خود پیوند می‌دهید، می‌توانید از PayPal برای خرید آنلاین با فروشگاه‌های شرکت کننده استفاده کنید. پی پال به عنوان یک واسطه بین بانک شما و بازرگانان عمل می‌کند و اطلاعات پرداخت شما را ایمن نگه می‌دارد. همچنین می‌توانید از PayPal برای ارسال امن پول به دوستان و خانواده و همچنین دریافت پول از افراد استفاده کنید. این ویژگی برای تقسیم اجاره به عنوان مثال با هم اتاقی‌ها یا دریافت پول به عنوان هدیه تولد بسیار مفید است.

شماره کارت پی پال چیست؟

پی پال، بر خلاف سایر متودهای پرداخت، شماره فردی مانند شماره حساب بانکی یا شماره کیف پول WebMoney به شما نمی‌دهد؛ بلکه از پیوند با شناسایی آدرس ایمیل استفاده می‌کند. هنگام ایجاد یک حساب پی پال، یک آدرس ایمیل را وارد می‌کنید. این آدرس ایمیل شناسه پی پال شماست و برای اهداف مختلفی نظیر تأیید حساب شما، دریافت نامه‌های پستی و بازیابی دسترسی استفاده می‌شود.

آدرس ایمیل PayPal جایگزین شماره حساب می‌شود. بنابراین، اگر می‌خواهید به شخصی شماره کارت بدهید یا شماره حساب PayPal شخصی را پیدا کنید، فقط کافی است یک آدرس ایمیل وارد کنید.

مطالعه کنید: خرید از دیجی کالا با پی پال

می‌توانید برای دریافت کارت فیزیکی از طریق پی پال، در صورتی که قبلاً این کار را نکرده اید، درخواست دهید. این کار را با ورود به  برنامه PayPal  یا به صورت آنلاین می‌توانید انجام دهید.

برای دریافت کارت فیزیکی خود از طریق PayPal، باید کارت PayPal Cash را با یک حساب PayPal Cash Plus با دنبال کردن مراحل زیر راه اندازی کنید:

  • به PayPal وارد شوید و برای دریافت یک کارت نقدی PayPal ثبت نام کنید. می توانید آن را در بخش “More” در برنامه پیدا کنید.
  • روی “Get The Card” کلیک کنید.
  • به «Request Your Card» بروید، سپس پس از بررسی و موافقت با شرایط، روی «Agree and Continue» کلیک کنید.
  • برای مشاهده شماره حساب و شماره مسیریابی خود، با کلیک بر روی نماد سمت راست بالای برنامه یا آنلاین به تنظیمات حساب خود بروید. روی «Direct Deposit» کلیک کنید، در آن‌ جا شماره حساب اختصاص داده شده به PayPal و همچنین شماره مسیریابی مورد نیاز برای پورتال IRS را خواهید دید.

شماره حساب فیک پی پال

پی پال فیک چیست؟

پی پال از نظر ایمنی و امنیت شهرت دارد که آن را به اولین انتخاب برای بسیاری از مشاغل تجارت الکترونیک تبدیل می‌کند که به راهی برای پذیرش پرداخت‌های آنلاین نیاز دارند، یا می‌خواهند فرآیندی سریع‌تر از وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری را به مشتریان ارائه دهند. متأسفانه، کلاهبرداری و فعالیت‌های مجرمانه هنوز در پی پال رخ می‌دهد. مانند هر پردازشگر پرداخت دیگری، آنها روزانه با هجوم کلاهبرداری‌ها، هک‌ها و تلاش‌های کلاهبرداری مواجه می‌شوند که قصد دارند پول و منابع را از بازرگانان و دارندگان کارت به طور یکسان سرقت کنند.

کلاهبرداران به راحتی می‌توانند «نام دوستانه» را در آدرس ایمیل فرستنده جعل کنند. به عنوان مثال، به نظر می‌رسد یک ایمیل از خدمات PayPal باشد، اما در واقع از spfr2013qz7@nomail.com باشد. برخی از مشتریان ایمیل، دیدن نام واقعی را دشوار می‌کنند. اما اگر ماوس را روی نام دوستانه قرار دهید یا روی «پاسخ» کلیک کنید، باید بتوانید آدرس ایمیل کامل فرستنده را ببینید. کلاهبرداران پیچیده می‌توانند کل نام را جعل کنند تا شبیه یک فرستنده قانونی به نظر برسد، بنابراین مراقب باشید. پی پال فیک حسابی است که توسط یک کلاهبردار با اکانت ایمیل غیرمعتبری ساخته شده و هدف آن جعل اسناد و کلاهبرداری می‌باشد.

کلاهبرداری‌های پی پال می‌تواند به شکل ایمیل، سایت‌های فیشینگ، تبلیغات مخرب، لینک‌های مشکوک و موارد دیگر باشد. چنین کلاهبرداری‌هایی به گونه‌‌ای طراحی شده‌‌اند که رسمی به نظر برسند تا کاربران را فریب دهند تا داده‌های خصوصی مانند نام کاربری و رمز عبور را ارائه دهند یا به طور غیرقانونی پرداخت‌ها را جمع آوری کنند.

کلاهبرداران پی پال همواره روش‌های خود را بهبود می‌بخشند، به طوری که تشخیص اینکه ایمیل، لینک یا سایت پی پال جعلی در واقع جعلی است، دشوارتر می‌شود. اگر مراقب نباشید، می‌توانید به راحتی در دام برخورد با یک کلاهبرداری به عنوان اتصال قانونی به PayPal بیفتید و نتیجه به طور بالقوه می‌تواند زیان مالی قابل توجهی، بدون هیچ راهی برای پس گرفتن پول باشد. اگر در مورد ایمیل یا پیوند مربوط به PayPal مشکوک هستید، مهم است که آن را گزارش دهید. انجام این کار به پی پال کمک می‌کند تا این کلاهبرداری‌ها را سرکوب کند.

مطالعه کنید: سرمایه گذاری در وب مانی

شماره کارت پی پال فیک 

هر نوع آدرس ایمیل نامعتبری می‌تواند تولیدکننده‌ی یک شماره کارت پی پال فیک باشد. این شماره کارت‌ها به منظور کلاهبرداری ایجاد می‌شوند.

نتیجه

پی پال به عنوان یکی از قدرتمند‌ترین کمپانی‌ها در حوزه‌ی پرداخت الکترونیک مانند هر پردازشگر پرداخت دیگری با خطر کلاهبرداری مواجه است. از آن جا که پی پال دارای شماره کارت مشخصی نظیر دیگر کارت‌ها نمی‌باشد و از آدرس ایمیل به جای آن استفاده می‌کند؛ این موضوع بسیار مهم است که با رعایت نکات مختلف، جلوی کلاهبرداری و استفاده از پی پال فیک را بگیرید. قبل از پذیرش پرداخت، مراقب شماره کارت باشید. درخواست‌ برای ارسال سریع، پذیرش پرداخت‌های جزئی، یا پذیرش پرداخت‌هایی که بین چندین حساب PayPal تقسیم می‌شوند، همگی نشانه‌های قوی از فعالیت‌های جعلی هستند.

سوالات رایج

– آیا پی پال شماره کارت دارد؟‌

خیر. همان طور که گفته شد شماره کارت پی پال در واقع همان آدرس ایمیل سازنده‌ی آن است و یک محتوای عددی مشخص تحت عنوان شماره کارت برای آن وجود ندارد.

یک دیدگاه بگذارید